Medarbejdere

Medarbejder

Skoleleder

Bo S. Vesterbye
Initialer: BV
Tlf.: 40 23 72 45
Mail: bosv@haderslev.dk

 Undervisere

Anders Jelvin

Initialer: AJ

Tlf.: 22740656

Mail: anders@10vk.dk

Fag: engelsk, produkt og design

Henrik Matthiesen

Initialer: HM

Tlf.: 27 58 62 95

Mail: henrik@10vk.dk

Fag: matematik, fodbold

Linda Jensen

Initialer: LJ

Tlf.: 20 33 26 04

Mail: linda@10vk.dk

Fag: engelsk, body and mind

Lars Pryds Nielsen
Initialer: LN
Tlf.: 20 33 2524
Mail: pryds@10vk.dk
Fag: dansk,
Flyvende tallerken,
Den åbne dør

Lene Vognsen

Initialer: LV

Tlf.: 20 33 45 72

Mail: lene@10vk.dk

Fag: dansk, psykologi

Susanne Schostag Nielsen

Initialer: NI

Tlf.: 20 33 60 69

Mail: susanne@10vk.dk

Fag: matematik, tysk

Stig Hansen

Initialer: SH

Tlf.: 61 33 26 23

Mail: stig@10vk.dk

Fag: Matematik, idræt

Suzanne Emborg

Initialer: SE

Tlf: 60 18 25 10

Mail: suzanne@10vk.dk

Fag: dansk

Kenneth F. Zimmer

Initialer: KF

Tlf: 51940341

Mail: Kenneth@10vk.dk

Fag: Mat. fysik, Adventure og Science

Tina Nørgaard Nielsen

Initialer: TN

Tlf: 20334684

Mail: tini@10vk.dk

Fag: Engelsk

Rikke Aaskov Iversen

Initialer: RI

Tlf.nr.: 50737494

Mail: Rikke@10vk.dk

Fag: Dansk/Engelsk – Lærer i 10.T

Thomas Soltendieck Andersen

Initialer: TA

Tlf.: 28109329

Mail: Thomas@10vk.dk

Fag: Engelsk

Sasja Fogh

Initialer: SF

Telefon: 28744898

Mail: Sasja@10vk.dk

Fag: Pædagog i 10.T

Tanja Kapke-Hansen

Initialer: TK

Tlf. 41431219

Mail:

Fag: Dansk

Administration

Lise Lotte Dahl
Initialer: LD
Tlf.: 74 34 36 00
Mail: llda@haderslev.dk
Sekretær

Anne Østergaard
Tlf.: 24917699
Mail: ahor@haderslev.dk
UU vejleder

Lars Bo Rasmussen
Tlf.: 21374433
Email: Ibra@haderslev.dk
UU vejleder

Skolebestyrelsesmedlemmer:

Grith Dethlefsen, 23359264, mail: Dethlefsen@bbsyd.dk

Allan Kjærgaard, 23731093, mail: allan@allank.dk

Pia Strauss, 26287305, mail: piastrauss@privat.dk

Sarah Jakobsen, 60213701, mail: sarahhaubo@gmail.com