Medarbejdere

Medarbejder

Skoleleder

Bo S. Vesterbye
Initialer: BV
Tlf.: 40 23 72 45
Mail: bosv@haderslev.dk

Afdelingsleder

Lars O. Sørensen
Initialer: LO
Tlf.: 21 19 01 76
Mail: larso@haderslev.dk

Undervisere

Anders Jelvin

Initialer: AJ

Tlf.: 22740656

Mail: Anders.Jelvin@hk-skoler.dk

Fag: engelsk, kunst/design, workzone

Henrik Andersen

Initialer: HA

Tlf.: 29402694

Mail: Henrik.Andersen301@hk-skoler.dk 

Fag: matematik, boldspil

Henrik Matthiesen

Initialer: HM

Tlf.: 27 58 62 95

Mail: henrik.kloster.matthiessen1@hk-skoler.dk

Fag: matematik, fodbold, industrien som karrierevej

Linda Stridsland Schmidt

Initialer: LS

Tlf.: 60 60 48 63

Mail: Linda.Stridsland.Schmidt@hk-skoler.dk 

Fag: engelsk, dansk, ambassadørerne

Lars Pryds Nielsen
Initialer: LN
Tlf.: 20 33 2524
Mail:
Fag: dansk, tysk, flyvende tallerken

Lene Vognsen

Initialer: LV

Tlf.: 20 33 45 72

Mail: Lene.Vognsen@hk-skoler.dk

Fag: dansk, DSA, stjernedrys, 911-team

Kenneth F. Zimmer

Initialer: KF

Tlf: 29 10 40 95

Mail: kenneth.f.zimmer@hk-skoler.dk

Fag: Matematik, fysik/science, Adventure

Rikke Aaskov Iversen

Initialer: RI

Tlf.nr.: 50737494

Mail: rikk5725@hk-skoler.dk

Fag: Dansk, engelsk, stjernedrys, spansk, mentor for 10.T

Sasja Fogh

Initialer: SF

Telefon: 28744898

Mail: Sasja.fogh@hk-skoler.dk

Fag: Mentor for 10.T, skolepædagog

Suzanne Emborg

Initialer: SE

Tlf: 60 18 25 10

Mail: suza0100@hk-skoler.dk

Fag: dansk, Coolkids, 911-team

Susanne Schostag Nielsen

Initialer: NI

Tlf.: 20 33 60 69

Mail: Susanne.Nielsen14@hk-skoler.dk

Fag: matematik, IT/computerlån

Tanja Kapke-Hansen

Initialer: TK

Tlf. 41431219

Mail: tanj3770@hk-skoler.dk

Fag: Dansk, glaskunst

Tina Nørgaard Nielsen

Initialer: TN

Tlf: 40721914

Mail: Tina.noergaard2@hk-skoler.dk

Fag: Engelsk, Coolkids, 911-team

Administration

Marianne Krab Schmidt
Initialer: MS
Tlf.: 74 34 36 00
Mail: mkrab@haderslev.dk
Sekretær

Anne Østergaard
Tlf.: 24917699
Mail: ahor@haderslev.dk
UU vejleder

Lars Bo Rasmussen
Tlf.: 21374433
Email: Ibra@haderslev.dk
UU vejleder

Skolebestyrelsesmedlemmer

Grith Dethlefsen, 23359264, mail: Dethlefsen@bbsyd.dk

Allan Kjærgaard, 23731093, mail: allan@allank.dk

Pia Strauss, 26287305, mail: piastrauss@privat.dk

Sarah Jakobsen, 60213701, mail: sarahhaubo@gmail.com